Szkoły muzyczne – czyli jak zachęcić dziecko do zajęć dodatkowych

Szkoły muzyczne – czyli jak zachęcić dziecko do zajęć dodatkowych

Twoje dziecko godzinami przesiaduje przed komputerem? Nie wychodzi z domu? To bardzo źle, co zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy? Znajdź dla niego ciekawą alternatywę! Wystarczy byś ruszył troszkę wyobraźnię i zadał sobie pytanie o to, czego tak naprawdę potrzebuje Twoje dziecko, czym się interesuje i jak możesz uprzyjemnić mu jego odpoczynek… Odpowiedź na tak postawione pytanie, wcale nie jest dość trudna. Otóż, Twoje dziecko potrzebuje by jego czas wolny wypełniały jakieś odpowiednio atrakcyjnego dla niego zajęcia. Jeśli jesteś zapracowanym rodzicem, możesz zdecydować się by zapisać swoje dziecko na zajęcia dodatkowe. Niektóre szkoły zadbały nawet o to, by zajęcia te nie były płatne i by odbywały się w budynkach szkolnych – znanych dzieciom. Takie zajęcia dodatkowe dla dzieci organizowane są również w wielu przypadkach przez kluby osiedlowe, domy kultury lub świetlice osiedlowe. Wybierać możesz spośród zajęć sportowych, artystycznych czy językowych.

Zajęcia muzyczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym, mające na celu artystyczny rozwój poprzez muzykę, śpiew i aktywną zabawę z wplecionymi elementami rytmiki. Gra na instrumentach rozbudza kreatywność, uczy koncentracji uwagi, poprawia pamięć, ułatwia naukę, poprawia koordynację ruchową, pomaga wyrażać emocje przynosi relaks, uczy cierpliwości i wytrwałości, jest konstruktywnym sposobem spędzania czasu, przyzwyczaja do wystąpień publicznych, daje wiarę w siebie, uwrażliwia na piękno. Można rzec, że granie na instrumencie jest treningiem dla ciała, uczuć i psychiki. Wszystkie te sfery są podczas gry rozwijane i wzmacniane, co przynosi korzyści także w innych działaniach, np. nauce czy twórczości. Granie na instrumencie wymaga wytrwałości, cierpliwości i systematyczności. Jest to przeciwwaga dla promowanych przez współczesny świat szybkich i łatwych zwycięstw bez specjalnego wysiłku. Instrumentalista wie, ile czasu i osobistego zaangażowania poświęca doskonaleniu swojej gry; dzięki temu szanuje pracę innych i potrafi docenić prawdziwą sztukę. Aby dziecko miło wspominało naukę, zastosuj zasadę ucz je z miłością. Uczycie poprzez własną postawę, słowa, zabawę, dotyk. Przyzwyczaj je do systematyczności , systematyczność to chyba najbardziej pożądana szkolna umiejętność. Nawet jeśli dziecko z czymś sobie nie radzi, jest słabsze czy nie nadąża – systematyczną pracą może to bez trudu nadrobić. Dobrym rozwiązaniem jest w takim wypadku zapisanie dziecka do http://szkola-kapodaster.pl szkoły muzyczne, gdzie w kompleksowy sposób zadba się o jego rozwój.

Dlatego zadbajcie o to, żeby dziecko miało jakiś codzienny obowiązek (oczywiście dostosowany do wieku), który będzie musiało systematycznie wykonywać. Uważnie obserwujcie swoje dziecko – kiedy uczy się najchętniej? w jakich sytuacjach najlepiej przyswaja nową wiedzę? jak zabiera się do nowego zadania? jak objaśnia, czemu coś działa? co szybko go nudzi? Poznajcie mocne i słabe punkty swojej pociechy – kiedyś będziecie mogli je wykorzystać, żeby pomóc dziecku w nauce szkolnej. I jeśli się okaże, że dziecko najszybciej zapamiętuje coś poruszając się – uczcie się tabliczki mnożenia lub wierszy skacząc. Jeśli dziecko jakiejś czynności wyjątkowo nie lubi, to być może sprawia mu ona trudność i warto poćwiczyć potrzebną umiejętność poprzez inne zadania. Ułatw dziecku życie u cz się razem z nim – z pewnością doceni to, że słuchasz jego wystepów, czy towarzyszysz mu w koncertach!

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *