Stylowe łazienki w polskich domach

Stylowe łazienki w polskich domach

Jeszcze do niedawna łazienka podczas aranżacji czy remontu domu pozostawała w cieniu innych pomieszczeń. Na przestrzeni ostatnich kilku lat sytuacja zaczęła się jednak zmieniać. Wydaje się, że wpływ na taki stan rzeczy miało przede wszystkim środowisko projektantów wnętrz, które dzięki mediom internetowym dotarło do szerszej grupy odbiorców. Polskie rodziny zaczęły uświadamiać sobie, że wygląd łazienki może znacznie wpływać na nasze odczucia estetyczne i jednocześnie poprawiać samopoczucie – chociażby podczas długiej, gorącej kąpieli w zimowy wieczór po męczącym dniu. Okazuje się, że coraz częściej podczas aranżacji domownicy korzystają z takich źródeł, jak magazyny architektoniczne czy programy telewizyjne z udziałem najlepszych polskich (i nierzadko także zagranicznych) projektantów wnętrz. Inspiracją są również blogi prowadzone przez osoby fascynujące się powyższymi zagadnieniami. Jakie style dominują zatem w łazienkach polskich rodzin? Które z nich można uznać za najbardziej pomysłowe oraz innowacyjne? Okazuje się, że niektóre inspiracje z pewnością są warte zapamiętania, a także rzecz jasna powielania.

Małe łazienki w lustrzanej odsłonie

Największy problem związany z aranżacją łazienki wiąże się zwykle z jej niewielkim metrażem. Okazuje się jednak, że wielkość wcale nie ma znaczenia, ponieważ dość łatwo można ominąć niedogodności z nią związane. Najłatwiejszym trikiem stosowanym w małych pomieszczeniach nie od dziś jest powieszenie na ścianach luster. W przypadku łazienki jest to rozwiązanie mające swoje uzasadnienie także pod względem użyteczności. Użycie luster w zależności od koncepcji może być bardzo różne. W niektórych łazienkach tego rodzaju materiałem pokryte są całe ściany, w innych jedynie ich część. Wydaje się, że lepszym rozwiązaniem jest opcja numer dwa, ponieważ pozostałe miejsca można wtedy wypełnić klasycznymi płytkami. Najlepiej takimi, które dobrze odbijają światło, co dodatkowo wpływa na optyczne powiększenie wnętrza. Łazienki tego typu zazwyczaj aranżowane są w stylu minimalistycznym. Jednolite barwy i lustra nadają pomieszczeniu surowości, dlatego warto mieć w zanadrzu kilka dodatków nieco ocieplających wnętrze. Mogą to być zasłony na oknach lub wiklinowe kosze ustawione na parapecie. Lustra doskonale współpracują z szarymi odcieniami. Dodatki w tym przypadku doskonale sprawdzają się w kolorze zielonym.

Klasa i elegancka w łazience retro

paste group poznańW ostatnim czasie moda na retro dominuje wiele dziedzin życia. W modzie i architekturze nie bez znaczenia pozostają tego rodzaju stylizacje, które oprócz podróży w przeszłość gwarantują polskim rodzinom klasyczne i eleganckie kolekcje ubrań oraz aranżacje wnętrz. W stylu retro jak najbardziej może zostać urządzona także nasza łazienka. Barwy dominujące w tym przypadku to biel połączona z odcieniami brązu i koloru pomarańczowego. Dużą rolę w tym przypadku pełnią oryginalne płytki łazienkowe. W przypadku łazienki retro nie można bać się abstrakcyjnych pomysłów, na przykład wstawienia do pomieszczenia taboretu lub krzesła obszytego gustownym materiałem. Idealnie w takiej sytuacji sprawdzą się także drewniane meble, na przykład zabudowana umywalka. Dopełnieniem całości z pewnością będzie wanna wolnostojąca posiadająca dla przykładu drewniane nóżki. Każdy detal w łazience retro powinien podkreślać jej oryginalny styl. Dobrze sprawdzają się w tym przypadku lustra obudowane dużymi ramami oraz kaloryfery stylizowane an te używane przed laty.

Orzeźwiająca łazienka w odcieniach nieba i chmur

Coraz bardziej popularne stają się także te łazienki, w których dominującymi kolorami są niebieski oraz biały. Odpowiednia aranżacja może sprawić, że każda kąpiel w takim pomieszczeniu przeniesie nas na plażę położoną przy lazurowym morzu. Zestawienie odcieni błękitu z białą barwą znacznie odświeża charakter wnętrza i z pewnością je powiększa. Najczęściej aranżacje tego typu wybierają ci, którzy mają małe dzieci. Małe pociechy dość swobodnie czują się w łazienkach o jasnych i przyjemnych kolorach. Podobne odczucia mają zresztą sami dorośli. Warto pamiętać o tym, by zadbać także o odpowiednie dodatki. W niebiesko-białej łazience doskonale sprawdzają się detale wykonane w pastelowych barwach żółci oraz brązu. Niebieskie odcienie siłą rzeczy mogą wprowadzić do pomieszczenia nieco chłodu, dlatego warto zadbać o niewielkie ocieplenie wnętrza, na przykład w postaci puchowego dywanika przy wannie czy obrazów w grubych, drewnianych ramach zawieszonych na ścianach.

Bez względu na wybrany styl, łazienka powinna charakteryzować się także bezpieczeństwem. Warto zadbać na przykład o to, by wybrane płytki były antypoślizgowe. Jeśli chodzi o łazienki Poznań, a w zasadzie poznańscy producenci oferują w zakresie płytek ceramicznych najbardziej zróżnicowaną ofertę na rynku. W przypadku poszukiwania materiałów wykończeniowych lub dodatków do łazienek warto zwrócić się zresztą w stronę sieci internetowej, w której można znaleźć wiele ciekawych ofert i zamówić wybrane produkty prosto do domu.

Zostaw swój komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *